h
London Office
Quick Contact
Image Alt

מיסוי אמריקאי- ישראלי

מיסוי אמריקאי- ישראלי

מחלקת המיסוי האמריקאי נותנת מענה מקיף לכלל בעיות ואתגרי המיסוי של יחידים וחברות. המומחים שלנו בקיאים במערכות המס של ישראל וארה"ב ובאמנת המס שבניהן. ודואגים להתעדכן באופן שוטף בכל שינוי או עדכון. ייחוד המחלקה הוא בטיפול המקיף שלוקח בחשבון את האינטגרציה של שתי מהערכות המס, ומתייחס לתכנון מס בצד האמריקאי והצד הישראלי יחד, כולל התפר שבניהם. בזכות ההיכרות עמוקה של המומחים שלנו בחוקי המס בשתי המדינות אנחנו מצליחים ליצור עבור לקוחותינו תשתית מיסויים וחשבונאית מקיפה לפעילות הלקוח בשני המוקדים המכילה פתרונות חכמים שחוסכים ללקוחותינו כסף ומונעת מהם חשיפה לכפל מס.

 

שירות ליחידים

מיסוי יחידים: עולים חדשים, תושבים חוזרים, תושבי חוץ, רילוקיישן

 • בניית תוכנית מס מפורטת הכוללת הגשת דוחות לפי העדכונים האחרונים של החוק ושל אמנת המס בין ישראל לארה"ב, לרבות הגשת דוחותFBAR ו- FATCA
 • ליווי ייעוץ והדרכה של הלקוח בסוגיות של מיסוי הנכסים והמשאבים והכספים והתנהלות מול הרשויות, שצצות עם המעמד החדש והחיים החדשים למקסום הזכויות וצמצום החובות.
 • תכנוני פיצויים וחישוב קצבאות ביטוח לאומי
 • בדיקת זכאות לתוכנית גילוי מרצון של הכנסות זרות והגשתה

 החלטתם לעשות צעד משמעותי ולהעתיק את החיים למקום חדש. כדי לעבור את התהליך בהצלחה יש להתייחס בכובד ראש להיבט המיסוי ולהשלכותיו הכלכליות. משרדנו מסייע לעולים רבים בשלבי העלייה השונים ובמצבי עליה משתנים (צעירים, פנסיונרים, עולים שמתכוונים להמשיך לעבוד בחו"ל, או כאלו שבחרו להתחיל לעבוד בארץ) ולישראלים שמעתיקים את מקום מגוריהם בעקבות הזדמנויות  עבודה. ובונה להם את תוכנית המיסוי הטובה ביותר שלא רק חוסכת להם עלויות אלא  גם מונעת התעסקות מיותרת עם הרשויות הביורוקרטיות ומעניקה רשת בטחון והבנה כלכלית לסיטואציה החדשה שלהם.

 

חשוב לקחת בחשבון מספר דברים:

ביטוח לאומי– רבים מאלו שמעתיקים את מגוריהם לישראל או לארה"ב עדין חייבים בתשלום מס כפול לביטוח לאומי. במיוחד עצמאים ועובדים שמקבלים את תשלום דרך טופס 1099. התשלום הכפול לשני המוסדות בישראל ובארה"ב, משפיע על אופן חישוב הקצבאות בשעת הפרישה. ויכול להיות מורכב מאוד בשל פרמטרים משתנים. המומחים שלנו מחויבים למצוא פתרונות שלא רק חוסכים לכם כסף אלא שומרים על הזכויות וההטבות המרביות שלכם, במידת האפשר ממדינת האם והמדינה החדשה.

דור שני – רבים מאזרחי ארה"ב לא מודעים שגם ילדיהם חייבים בהגשת דוחות מס לארה"ב גם אם הם נולדו בארץ ואין בכוונתם לגור בארה"ב, משרדנו מסייע במקרים אלו ומקצר את תהליך הגשת הדוח למינימום האפשרי.

 

החזרי מס על ילדים

 • מילוי והגשת דוח המס השנתי של ההורה ובקשת החזר מס מקסימלי בהתאם להכנסות מה- IRS עבור כל ילד, שהוא אזרח או תושב ארה"ב, מתחת גיל 17. הגשת הבקשה היא חלק מהגשת דוח המס השנתי בו מחויב כל אזרח אמריקאי עפ"י חוק ללא קשר למקום מגוריו בעולם.

 

דוחות חשבונות זרים FBAR & FATCA

 • מילוי והגשת דוחות FBAR  ו- FATCA בצורה המיטבית בהתאם לדרישת החוק האמריקאי- הForeign Account Tax Compliance Act.

המומחים שלנו מכירים לעומק את אופן הגשת הדוחות ובחינת כל הפרמטרים בבחינת הסכום המצטבר מכלל האחזקות שלכם, ומבינים את החשיבות של הגשת הדוח בזמן על מנת להימנע מקנסות ועונשים.

ה- FBAR הוא טופס שכל אזרח אמריקאי או אדם שבראשותו גרין קראד ויש בבעלותו סכום מצטבר  של – 10,000$  ומעלה או סכום שווה ערך במטבע זר. מחויב עפ"י חוק בהגשת דיווח חשבונות זרים לרשויות המס כחלק מדוח המס השנתי.

ה- FATCA חל על יחידים שברשותם סכום כסף של מעל עשרות אלפי ₪. תקרת גובהו של הסכום המדויק נקבע בהתאם למקום המגורים של לקוח ולכן חובת הדיווח ותכנון המסמורכב יותר ודורש התייחסות עמוקה ופרטנית לכל מקרה.

 

גילוי מרצון (הגשת דוחות באיחור)

 • הגשת דיווח באיחור לרשויות המס בארה"ב צמצום החשיפה למס והימנעות מאישום פלילי

הגשת דוחות המס באיחור לרשויות בארה"ב על הון שלא מוחזק בארה"ב והכנסות מכל העולם שאינם מוצהרים. השירות ניתן לאזרחי או מחזיקי גרין קארד שעומדים באחד מהמצבים הבאים: מעולם לא הגישו דוחות בעבר, דיווחו בעבר והפסיקו, מסרו דיווח חלקי.

במסגרת השירות אנחנו מגישים את הדוחות בזריזות ויעילות ומנסים לצמצם את גובה חשיפת המס. בנוסף אנחנו מעניקים סיוע בהתמודדות עם הרשויות לסיבה שבגינה לא דווחו הדוחות הנדרשים בשיתוף עם קולגות שלנו עו"ד המומחים בתחום.

 

Relocation

 • יעוץ ליחידים תושבי ישראל המתכננים מעבר לחו"ל

ייעוץ ותכנון ובתוך כך בחינת סוגיית תושבתם ומועד ניתוק התושבות מישראל ומתן יעוץ בעת מעבר לחו"ל, הכנת סקירות מס הבוחנות את מעמד תושבתם של יחידים לצורכי מס, מתן יעוץ לתושבים זרים המועסקים בישראל.

 

ויתור על אזרחות

 • ליווי תהליך הוויתור מול הרשויות והגשת דוח המס האחרון

אם בחרתם לוותר על האזרחות בארה"ב עליכם להתכונן כראוי לדוח המיסוי האחרון שתגישו. הפרוצדורה כרוכה בתהליך ארוך ומתמשך הכולל הגשה של עשרות מסמכים. כדי לעבור את התהליך בהצלחה ולהימנע מחבות מס מיותרת מומלץ להתחיל את התהליך אצל המומחים שלנו.

 

בעלי גרין קארד

 • הגשת דוחות מס – היכרות עמוקה מבחינת חוקי המסים למעמד המיסוי של בעלי גרין קארד
 • ליווי תהליך של ויתור או פקיעת תוקף האשרה והשלכות המיסוי שלה

בעל גרין קארד בין אם גר בארה"ב בארץ או בכל מקום אחר בעולם. מחויב עפ"י חוק להגיש את דוחות המס שלו לרשויות. חובת דיווח המס במקרה זה מציבה אתגרים לא מעטים שכן החוקים עבורם מורכבים. המומחים שלנו בקיאים בפרטים הקטנים ומצליחים לחסוך ללקוחותינו סכומים משמעותיים ולצמצם טווחי זמן בהגשת הדוח.

 

השקעות נדל"ן בארה"ב

 • ייעוץ והכנת תוכנית מס היקפית ויעילה שמצמצמת את גובה חבות המס
 • הגשת דוחות המס הפדרלי והמדיני וקבלת החזרים במידת האפשר

ארה"ב הפכה בשנים האחרונות לקרקע פורייה תרתי משמע, להשקעה מצד אזרחים ישראלים רבים לרבות אזרחים בעלי אזרחות אמריקאית. לצד ההזדמנות העסקית הקורצת חשוב להביא בחשבון כבר בתחילת התהליך את חבות המס והחשיפה של המשקיע למיסים מדינים ופדראליים. במיוחד אם סכום השקעה עולה על 60,000$ אז מצטרפות למשווה גם שאלות משפטיות שחשוב להתייחס אליהן מההיבט המיסויי. למשרדנו הידע והניסיון לבנות תוכנית מס היקפית הלוקחת את כל הפרמטרים בחשבון ומצמצמת ללקוח עלויות מיותרות.

 

 

שירות לחברות

ייעוץ לחברות ושותפויות

 • בניית תוכנית מיסוי כוללת הלוקחת בחשבון את כל הפרמטרים בישראל ובארה"ב. כולל דיווח כפול לשני המוקדים לפי שיעורי מס ההכנסה המקומי והזר, ולפי כללי פיקוח על תאגידים זרים (CFC).
 • בדיקת חבות מס החברה מבחינת המיסוי הפדרלי והמיסוי המדיני ובדיקת הזכות לזיכויים שונים
 • טיפול ובדיקת מחירי העברה בין חברת האם לחברה החדשה, בהתייעצות עם המומחים הרלוונטיים בתחום בארץ ובארה"ב.
 • בניית תוכנית מס ברורה כדי להימנע מסיבוכים עם רשויות המס ומפלילים.

בשעה טובה, החלטת לפתוח סניף של החברה הישראלית בחו"ל, או לחלופין לפתוח סניף של חברה רב לאומית בארץ. מה עכשיו? פעילות עסקית במדינה חדשה יכולה להיות עסק מורכב במיוחד מבחינה המיסוי. כדי לצלוח את הדרך לעבר רווחים ותשואות יש לתכנן בקפידה את התכנון המיסוי ולקחת בחשבון גורמים משתנים ורבים למשל: מה הדין של מחירי העברה עבור החברה, כיצד יש לנהוג בניכוי מס במקור לעניין זה, מה המשמעות של העסקת עובדים במדינה החדשה לרבות חשבות שכר, הפרשות ופנסיה.

Call Now Button